[ Hakkımızda ]

Kaliteli, Güvenli ve Konfor Odaklı Tasarım..

İnşaat ve Prefabrik yapılarda en öncelikli kuralımız her konuda dayanıklı, güvenli ve konforlu yapılar oluşturmak. 

Güvenli ve oldukça dayanıklı yapılar deprem bölgesi ülkemizde olmazsa olmazlardan bir tanesi. Her koşulda yaşadığımız binaların tüm doğal afetlere karşı dayanıklı olması hem biz üreticiler hem siz müşterilerimiz açısından oldukça önem taşıyor. 

Bizde 2020’yılında kurulup tüm müşterilerimize yenilikçi, yaratıcı, konforlu ve en önemlisi de güvenli yapılar tasarlayıp uyguluyoruz.

[ Ürün ve Hizmetlerimiz ]

Neler Yapıyoruz ?

Tek katlı yada dubleks olarak istenilen

Prefabrik Evler

We call our style ‘live minimalism’. Live minimalism is not about a or visual look. It refers to inner feelings, to your true self.

Konteyner

We call our style ‘live minimalism’. Live minimalism is not about a or visual look. It refers to inner feelings, to your true self.

Modüler Ev

We call our style ‘live minimalism’. Live minimalism is not about a or visual look. It refers to inner feelings, to your true self.

Özel Tasarım Betonarme
[ +]
Mutlu Müşteri
[ +]
Yıllık Deneyim
[ +]
Teslim Edilen Ürün/Hizmet
[ +]
Çalışan
[ S.S.S. ]

Sıkça Sorulan Sorular

Prefabrik evler Türkiye'nin her yerine yapılabiliyor mu?

Şimdilik sadece Ege Bölgesi ve Bölgeye komşu illere prefabrik ev kurulumu yapabiliyoruz. Tüm Türkiye ye hizmet vermeyişimizin nedeni, klasik prefabrik evden farklı olarak butik ve lüx çalışmalarımızdan kaynaklı işçilik sürelerinin uzun olmasıdır.

Prefabrik evlerin yapılması sırasında ruhsat gerekli mi?
 • İmara açık yerlerde prefabrik evler için de ruhsat gerekmektedir.

Prefabrik ev için ruhsatı siz mi alıyorsunuz?

Ruhsat ve yasal izinleri müşterimiz kendisi alıyor. Ruhsat almak için mimari proje, elektrik projesi, sıhhi tesisat projesi, mekanik planı ve zemin etüdü uygulamaları yapılması gerekmektedir.

Prefabrik evler en fazla kaç katlı yapılabilmektedir?
 • Prefabrik ev standartlarında malzemeler ile en fazla 2 katlı prefabrik evler yapılabilmektedir.

Prefabrik evlerde istenilen projenin uygulaması yapılabilir mi?
 • İstenilen proje Prefabrik standart aks ölçülerine uyduğu sürece yapılabilir.

Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır?
 • Prefabrik evler 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Firmamızın, ürün satın aldığı firma standart olarak uyguladığı iç-dış 10 cm kalınlığında, yüksek yoğunluklu strafor dolgulu, betopan zırhlı duvarlar ile her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Çatı sistemi prefabrik evlerin kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretilmektedir.

Prefabrik evlerin duvarlarında kullanılan betopan malzemesine seramik uygulanabilir mi?
 • Betonarme binalarda yapılan tüm uygulamalar prefabrik binalarda da yapılabilir. Betopan yüzeyde uygulanacak olan seramikde kullanılan yapıştırıcılar elastik özelliği yüksek olan yapıştırıcılar dan seçilmelidir.

Prefabrik evlerde duvara tablo, saat vs. asılabilir mi?
 • Duvarlar panel sistemli olduğu için bu uygulama çivi yerine vida ile yapılabilmektedir.

Prefabrik evimin boyasını kendim yapabilir miyim?
 • Betonarme binalarda olduğu gibi prefabrik evinizi kendinizde çok rahat boyayabilirsiniz.

Kullandığınız malzemelerin teknik özellikleri nelerdir?
 • Üst menülerimizden prefabrik özellikler e girdiğinizde karşınıza gelen ekranda prefabrik ev teknik özellikleri isimli bir seçenek göreceksiniz.

Prefabrik ev fiyatlarında neler dahildir?
 • Prefabrik ev fiyatlarımızda fiyata dahil olan işler; Prefabrik evin montaj işlerinin yapılaması, her türlü prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, Birleşim elemanları, Tavan kaplaması, Tavan izolasyonu ve Çatı kaplama malzemesi), Dış ve İç kapıları, pencereleri, vasistasları ve camlarının takılması, iç ve dış cephe boyası, bina içerinde elektrik tesisatı ve armatürlerinin uygulaması dahildir.

Müşterinin yapması gerekenler nelerdir?
 • Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb) malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

Prefabrik konutlar yapının net kullanım alanını azaltır mı?
 • Hayır azaltmaz. Aksine taşıyıcı sistemi betonarme olan bir yapıya oranla %10 net alan kazanımı sağlar.

Binanın yaklaşık kullanım süresi nedir?
 • Prefabrik evlerde kullanılan ana malzeme Betopan dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeye dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün galvanizli metal aksamı paslanmaya karşı 10 yıl garantilidir. Ayrıca firmamızdan alınan prefabrik evler 2 yıl Zeytu İnşaat ın montaj garantisi altındadır.

 •  
Montaj şehir dışında yapılacaksa ilave ne istiyorsunuz?
 • Prefabrik evlerin şehir dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedellerinin müşteri tarafından karşılanmasıdır. (Montaj ekibimiz azami 5 kişidir.) 

Prefabrik evlerde montaj süreniz nedir?
 • Ortalama 100m² tek katlı bir prefabrik ev iş yoğunluğuna bağlı olarak 2-7 gün arasında imalatı tamamlanarak sevke hazır hale getirilir. Toplam montaj süresi hava şartlarına bağlı olarak 4-6 gün içerisinde tamamlanır.

Prefabrik ev malzemelerinin nakliyesi hangi araçlarla yapabilir?
 • Prefabrik evlerin nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır. Ortalama 7mt ahşap kasalı bir kamyon 90m2 prefabrik ev malzemesi alır. Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

 •  
İki katlı prefabrik evlerde ara kat sallanma yapar mı?
 • Prefabrik evlerin statik hesapları ilgili standartlara (TS 648, TS 498, TS 11 372 vb.) ve yönetmeliklere göre yapılamaktadır. Bu yüzden ara katlarda müsaade edilebilir sehim miktarı vardır. Konutlarda ortalama 250kg/m2 arakat yük hesabı yapılarak arakat kesit tayini yapılır.

 •  
Aldığımız prefabrik ev daha sonradan sökülüp başka bir yere kurulabilir mi?
 • Evet kurulabilir. Sadece söküm takım maliyeti, yeniden boya maliyeti oluşur. Yapılarda istenildiği takdirde tadilat mümkündür.

Prefabrik evlerin çevreye ve insana herhangi bir zararı var mıdır?
 • Kesinlikle yoktur. Kullanılan tüm malzemeler asbestsiz, TSE şartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Depreme dayanıklılık açısından prefabrik konutların durumu nedir?
 • Prefabrik evler, 1. deprem bölgesi şartları göz önünde bulundurularak üretilir. Yapı elamanları birbirlerine vida ve cıvatalarla bağlandığından deprem esnasına yapının esnemesiyle yıkılması önlenmiş olur.

 •  
Boya rengini kendim seçebilir miyim? Yoksa sabit bir renk mi vardır?

İstediğiniz bir rengi seçebilirsiniz.